+372 516 0799edit.nael@cityproperty.ee

Kuidas professionaalne maakler valib head üürnikku?


Minu kinnisvara portfellis on kümneid üürikortereid, mille omanikeks on nii aktiivsed investorid kui ka eraisikud, kes oma kortereid ja maju välja üürivad. Tihtilugu küsitakse, kuidas mul õnnestub leida kinnisvara omanikele nii head ja korralikud üürnikud. Hea meelega jagan Sinuga oma nippe, kuidas ma üürnikke valin ja hoian oma klientide rahulolu kõrgel tasemel.

Eesmärk on pikaajaline koostöö

Ma hindan ausaid ja usalduslikke suhteid. Seepärast on ka üürnikku valides minu eesmärgiks pikaajaline koostöö kinnisvara omanikuga. Kuna üürileandja pakub oma korterit või maja täiesti võõrastele inimestele, on oluline veenduda, et üürnik hoiaks kodu ja maksaks igakuiselt üüri ja kommunaale korrektselt. Kui kodu omanik ei ole varem väljaüürimisega kokku puutunud, ei pruugi olla üürnikuga põgusa kohtumise põhjal lihtne tunnetada, kas temaga koostöö saab olema tore või paras peavalu. Mina saan selles olukorras pakkuda väärtust nii kinnisvara omanikule kui ka potentsiaalsele üürnikule. Aitan kaasa sellele, et kodu omanik saaks hea ja stressivaba üürniku. Samuti hoolitsen ka selle eest, et üürnik saaks ilusa ja korraliku kodu.

Hea üürniku tundemärgid

Esimene asi, mida potentsiaalse üürniku puhul alati jälgin, on suhtlusviis ja käitumine. Kas ta on viisakas? Kas ta on valmis end avama ja endast rääkima? Tavaliselt selgitan ka üürihuvilisele, et ma ei küsi täpsustavaid küsimusi isiklikust huvist või uudishimust. Küsin selleks, et saaksin kodu omanikule anda ülevaate inimestest, kes tema kodu üürimise vastu huvi tunnevad. Oma pikaaegsele praktikale tuginedes saan öelda, et kui üürihuviline ennast ei ava ega vasta lihtsatele küsimustele meeleldi, siis tavaliselt on tal midagi varjata. Küsin alati potentsiaalselt üürnikult otse, kuidas tal on lood krediidiinfoga ja kas taust on kenasti korras. Vastusest ja vastaja reaktsioonist saan aru, kas ja mida võib tausta kohta leida. Selle kontrollin alati ise ka krediidiinfost jms avalikest andmebaasidest üle. Kui üürihuvilisel on varasemalt olnud rahaasjadega muresid, siis ei täida ta paraku kodu omaniku unistust – saada endale hea ja stressivaba üürnik. Sel juhul ennetame halvimat ja potentsiaalse üürnikuga koostöö osas tavaliselt edasi ei liigu. Lisaks annab üürihuvilise kohta kasulikku infot ka tema korrektne väljanägemine. Kas ta on puhas ja viisaka välimusega? Kui inimene enda eest hoolitseb, siis on lootust, et ta hoolitseb ka enda kätte usaldatud kodu eest. Muidugi võib olla ka erandeid, kuid vestlus ja minu pikaajalisele kogemusele tuginev sisetunne on seni teinud kodu omanikele häid valikuid.

Õige üürihinna määramine

Kogemustega maakleril on palju kogemusi ja taustateadmisi, mis antud hetkel turul toimub, hindamaks, milline on kinnisvara õiglane üürihind. Olen koduomanikule vajadusel abiks üüri suuruse määramisel. Tavaliselt alustame kõrgemast üürihinnast ja kui huvilisi ei leidu, siis saame seda alandada. Oma töös olen näinud korduvalt, et teinekord võib isegi 20 euro võrra üürihinna vähendamine olulist rolli mängida ja täpselt selle õige üürniku koju tuua. Õiglaselt määratud üürisumma on kasulik nii kinnisvara omanikule kui ka üürnikule, sest soosib ka nende omavahelist pikka koostööd.

„Võtmed kätte“ täisteenus

Tänapäeval, mil vaba aeg on aina hinnalisem, on mugav, kui kõigega ei pea ise tegelema. Kinnisvara omanikud, kes on üürnike leidmise minu kätte usaldanud, hindavad kõrgelt seda, et käin ise oma võtmetega korterit või maja potentsiaalsetele üürnikele näitamas. Nii jääb kinnisvara omanikul mõnusalt aega tegeleda hoopis talle meelepärasega. Alati räägime üle ka kodu üürimisel olulised teemad: suitsetamine, lemmikloomade lubamine, millised on üürileandja eelistused üürniku osas jne. Pärast iga üürnikuga kohtumist annan kodu omanikule ülevaate huvilisest ja arutleme, kas ja kuidas võiks selle teemaga jätkata. Ülevaate andmisel ütlen ausalt, kui mingil põhjusel mul ei tekkinud usalduslikku sisetunnet või taust on kahtlane ja huvilise võiks pigem välistada. Muidugi on lõplik otsus alati kodu omaniku käes, kuid annan endast kõik, et see otsus oleks kaalutletud ja pikaajaliselt kasulik. Mõnikord korraldan ka korduskohtumise koos omanikuga.

Kulud üürniku leidmiseks

Kinnisvara omanikul on hea teada, et korteri või maja üürimise puhul maksab maakleri teenustasu alati üürilevõtja. Seega, kodu omanik ei pea täiendavate kulude pärast muretsema. Tema saab keskenduda vaid kõige olulisemale – leida endale koostööpartneriks usaldusväärne, professionaalne ja alati kättesaadav maakler. Õnneks kaugelt ei pea otsima, sest ma olen ainult ühe telefonikõne kaugusel 😊


Blogi