+372 516 0799edit.nael@cityproperty.ee

5 põhjust, miks müüa kinnisvara kinnisvaramaakleri abiga


Kinnisvara müümist planeerides tekib omanikul tihti mitmeid küsimusi. Üks esimesi on kindlasti: kas müüa ise või võtta appi kinnisvaramaakler? Järgnevalt toon välja 5 peamist põhjust, miks tasub kaaluda koostööd maakleriga.

Õige hinna määramine

Kogemustega kinnisvaramaakler omab väga palju taustateadmisi hindamaks, milline on kinnisvara õiglane turuväärtus. Selleks kasutan professionaalseid kinnisvara hindajaid, kellega koostöös selgub kinnisvara maksimaalne turuväärtus. Oma töös olen näinud palju olukordi, kus omanik tellib hindamisakti, mis jääb alla soovitud müügihinnast. Näiteks, kui omanikule tundub sobiv hind 140 000 eurot, kuid tegelikult saan seda müüa 153 000 euroga, on 13 000 eurot võitu omaniku kasuks. Millest jagub maksta nii kinnisvaramaaklerile kui jääb ka endale järele korralik summa. Kõlab ju hästi, kas pole?! Samasugune näide ka vastupidi: kui omanik hindab kinnisvara kõrgemalt kui on selle reaalne turuväärtus, võib protsess võtta väga kaua aega või jääda üldse müümata. Kuna ootused on liiga kõrged ja hetke turuseis ei toeta seda. Seega olen omanikule abiks ning aitan määrata õiglase turuväärtuse kiiresti ja tasuta.

Mugavus ja aja kokkuhoid

Tänapäeval, mil vaba aeg on aina hinnalisem, soovime seda veeta mõnusalt. Eelistame tegevusi, mis laevad meid positiivse energiaga. Kinnisvara müümine kui uus olukord võib omanikule pigem kaasa tuua suure närvi- ja ajakulu. Kinnisvara reklaamimine erinevates kanalites, huvilistega suhtlemine, küsimustele vastamine ja kinnisvara näitamine võib võtta palju aega ning kujuneda väga stressirohkeks. Selle asemel on mõistlik usaldada oma kinnisvara müük minu hoole alla ja ise tegeleda hoopis endale meelepärasega. Kinnisvara müümine on minu jaoks sama nauditav tegevus nagu ilmselt Sinu jaoks mõni lemmikhobi 🙂

Mured ostuhuvilistega

Kinnisvara vastu võivad paljud küll huvi tunda, kuid see ei pruugi viia veel tehinguni. Omaniku eesmärk on leida huviliste seast see üks ja õige ostja, kellega minnakse tehingusse. Mina aitan ostuhuviliste hulgast nö välja sõeluda need, kellel on reaalne võimalus kinnisvara ostuks (nt välja selgitada kodulaenu saamise võimekus). Nii hoiame kokku kõikide osapoolte aega. Samuti suhtlen aktiivselt potentsiaalsete ostjatega ja annan regulaarselt tagasisidet omanikule, kui kaugel ollakse müügiprotsessiga. Seega, omanik ei pea muretsema, et mõni esmapilgul suur ostuhuviline kuskile ootamatult nö ära kaob. 

Paberimajandus ja ebameeldivad üllatused

Kinnisvara broneerimisleping, hindamisakti tellimine, pangaga kodulaenu teemad, notariaja kokkulepped, dokumentatsioonide korrastamine – asjaajamist ja detaile on üksjagu palju. Toon siin ühe sageli esineva näite. Tihtilugu tellib ostja kinnisvara hindamise panga kaudu, kuna see on talle kodulaenu taotlemise puhul kõige mugavam. Võib juhtuda, et hindamisaktid tulevad madalamale väärtusele kui on kokkulepitud müügihind. See tähendab aga seda, et ostja peab kodulaenu saamiseks maksma lisaks tavapärasele sissemaksele veel täiendavalt kinni ka müügihinna ja hindamisakti summade vahe. See võib osutuda ostja jaoks liiga kulukaks, mistõttu ta loobub ostmisest. Seevastu minu pikaajalised koostööpartnerid kinnisvara hindajate hulgas garanteerivad, et kokkulepitud ostu-müügihind ja hindamisakti väärtus on omavahel kooskõlas. Samuti esineb olukordi kus on muudetud korteri planeeringut ja see on jäänud kohaliku omavalitsusega kooskõlastamata. Sellisel juhul võtan hinnapakkumise oma partneritelt ning sobivuse korral teostame koostöös vajalikud tööd.

Kinnisvaramaakleri täisteenus ja personaalne lähenemine

Väärt kinnisvaramaakler täidab mitut rolli. Ta on kinnisvara müümisel Sinu partneriks ja nõuandjaks. Lisaks tal on teadmised turunduses ja müügis, et tehing saaks õiglase hinna ja õige ostuhuvilisega tehtud mõistliku aja jooksul. Samuti oskab ta ka nõu anda juriidilistes ja ehitusega seotud küsimustes. Mina tellin kõikidest müüdavatest kinnisvaradest ise fotod ja samuti suhtlen ise ka hindajatega. Suhtlen aktiivselt, annan pidevalt tagasisidet ja olen alati oma klientide jaoks telefonikõne kaugusel. Garanteerin, et lõpptulemusega on rahul kõik osapooled. Armastan öelda, et mina olen siin Sinuga koos kuni võtmete üleandmiseni 🙂

Loe minu kohta veel põhjalikumat SIIT


Blogi