+372 516 0799edit.nael@cityproperty.ee

Kinnisvara ostu finantseerimine ja kodulaen


Kinnisvara ostu finantseerimine ja kodulaen. Kui siiani oleme rääkinud kinnisvaratehingutest müüja vaatenurgast, siis nüüd on paras aeg vaadata selle mündi teist poolt – ostjat koos tema soovidega. Erinevad uuringud on näidanud, et eestlastele meeldib kodu pigem osta kui üürida. Ja see ei ole pelgalt kinnisvara ostmine, vaid soov täide viia ilus unistus – osta päris oma kodu. Kuidas aga leida rahalised võimalused oma unistuse realiseerimiseks? Räägin Sulle lähemalt, kuidas saad kodu ostmist finantseerida kodulaenuga.

Unista suurelt!

Seda päris oma kodu tunnet ei ole võimalik täpselt millegagi mõõta, kuid igaüks tunneb selle alati ära. See „õige“ paneb ostjal silma särama ja tekitab kujutluspildi, kuidas oleks seal elada. Näiteks kuidas mõnusatel õhtutel pugeda diivanile lemmikfilmi vaatama või kuidas sisustada õdusat magamistuba. Kuidas hommikul ärgates jalutada kööki ja koos kruusitäie aurava kohviga aknast vaadet nautida. Väikesed detailid, mis mängivad igapäevaelus olulist rolli. Minu kodulehel on palju kinnisvarapakkumisi, nii et ehk leiad just nende hulgast endale sobiva kodu. Lisaks oskan alati juurde rääkida iga kinnisvara eeliste ja võimalike puuduste kohta. Need võivad olla sellised, mille peale Sa ise ei tulekski. Esmakordselt kodu ostes ei pruugi teada, kuidas see kõik käib ja eesootav võib mõnevõrra hirmutav tunduda. Ära muretse – Sa oled hoitud ja koos saame hakkama! Oma pikaajalisele kogemusele tuginedes saan olla Sulle ostuotsuse puhul abiks ja suunata Sind ka järgmistel sammudel. Eelkõige alusta sellest, milline kodu Sulle tõeliselt meeldib ja sobib. Ma usun, et unistama peab suurelt. Küll unistuste täitumiseks leiab alati ka võimaluse.

Samm-sammult tegudeni

Pärast sobiva kodu leidmist hinda oma maksevõimet ehk seda, kui palju Sa pangast kodulaenu saaksid. Pankade kodulehtedel on kasulikud kalkulaatorid, mis aitavad Sul välja arvutada nii maksimaalse laenusumma kui ka ligikaudse kuumakse. Lisaks on hea teada, et kodulaen saada, on vajalik omafinantseering ligikaudu 20% ostu-müügihinnast. Juhul, kui kuulud mõnda KredExi käenduse sihtgruppi, võid saada kodulaenu ka väiksema omafinantseeringuga. Pärast maksevõime hindamist saada panka kodulaenutaotlus. Mina soovitan taotluse saata alati mitmesse panka, sest kodulaen on pikaajaline kohustus, mida tasub nutikalt läbi mõelda. Oskan Sulle alati nõu anda ka pankade osas, kes just praegu pakuvad turu parimaid kodulaenu tingimusi ja näiteks kampaaniahinnaga lepingutasu. Iga kokkuhoid loeb, et oma unistuse poole pürgida.

Olen sinuga kuni võtmeteni

Kui oled pangast saanud positiivse vastuse, et sulle antakse kodulaen, on meil põhjust rõõmustada! 😊 Aitan Sul selle ilusa kodu unistuse täide viia. Olen Sinuga koos kuni võtmete üleandmiseni, nii et võid igas küsimuses julgelt minu poole pöörduda. Seda nii varahommikul, hilisõhtul kui ka nädalavahetusel. Sõlmin Sinuga broneerimislepingu, mis tähendab seda, et alates Sinu otsusest „Jah, ma soovin seda kodu!“ peatan selle kinnisvara müügi. Broneerimislepingu kehtimise ajal saad rahulikult toimetada pangaasjadega. See kodu jääb ootama ainult Sind, rohkem ostuhuvilisi sellega tutvuma ei tule. Lisaks teen Su elu lihtsaks ja mugavaks: organiseerin ise tulevase kodu hindamisakti ja käin hindajaga kohapeal. Mul on selles valdkonnas mitmeid pikaajalisi ja usaldusväärseid koostööpartnereid, kes töötavad kiirelt ning professionaalselt. Samuti pakuvad nad tihtilugu ka hindamisteenust soodus hinnaga. Sinul jääb üle vaid hindamisakti arve tasuda ja kodulaenu jaoks hindamisakt panka saata.

Kodulaenu leping ja notaritoimetused

Pangaesindaja võtab Sinuga ühendust ja lepite kokku kodulaenu lepingu allkirjastamise. Pärast seda broneerin kinnisvaratehingu ametlikuks vormistamiseks notariaja, mis kõigile osapooltele sobib (sh müüjale). Päev-paar enne notariaega saad oma e-posti aadressile notariaalse eellepingu. Võta sellega tutvumiseks aega ja vajadusel küsi julgelt minult abi. Aastatega on mul kogunenud juba üksjagu teadmisi, nii et oskan ise vastata või saan vajadusel notarilt juurde täpsustada. Koos eellepinguga saad ka arve, et teha kodulaenu omafinantseeringu summas ülekanne notari deposiitkontole. Kui notaris kohtumisaeg on kätte jõudnud, tulen Sinuga kaasa ja hoolitsen selle eest, et kõik andmed ja kokkulepped saaksid kirja nii nagu oleme eelnevalt rääkinud. Sõlmime notaris kinnisvara ostu-müügilepingu ja hüpoteegi seadmise lepingu. Minu kliendid on tagasisidena maininud, et see südamerahu ja kindlustunne, et olen sealsamas olemas, on selles uudses olukorras suure väärtusega.

Unistused on täitumiseks!

Palju õnne, nüüd Sa oledki oma uue unistuste kodu omanik! 😊 Kuldaväärt tunne, kas pole?! Nagu lubasin, olen Sinuga koos kuni võtmete üleandmiseni. Tavaliselt pärast notariaega toimub korteri või maja üleandmine ostjale ligikaudu ühe kuu jooksul. Võimalusel saab ka teisiti kokku leppida. Selleks valmistan ette valduse üleandmise-vastuvõtmise akti, kuhu paneme kirja kõik kokkulepped, kuidas kodu Sulle üle antakse (sh sisustus, mööbel, tehnika jms). Ja seejärel kõlab muusika Sinu kõrvadele – kätte ulatatud koduvõtmete kõlin! 😊 Rõõmustan koos Sinuga, et sain ilusa unistuse täitumise teel Sind igakülgselt abistada.


Blogi