+372 516 0799edit.nael@cityproperty.ee

Eksperdid selgitavad: kas Lasnamäe korter on hea investeering?


Tallinna suurima linnaosa Lasnamäe korterid on endiselt populaarsed, selgub äsja avaldatud maa-ameti kinnisvaratehingute ülevaatest. Piirkonna vastu tunnevad huvi nii koduotsijad kui ka investorid.

Kas Lasnamäe korter on hea investeering?

2022. aastal vähenes kinnisvaratehingute arv enamikus Tallinna linnaosades, aga kõige rohkem kinnisvaratehinguid toimus just Lasnamäel – 1701. Järgnesid Haabersti (1467) ning seejärel Põhja-Tallinn (1475).

Lasnamäe korteri keskmine ruutmeetrihind küündis ca 2476 euroni. Maa-ameti andmetel oli pealinna järelturu korteri keskmine ruutmeetrihind 2022. aasta IV kvartalis 2723 eurot ning aastane hinnakasv 17 protsenti. Kahetoalise korteri sai Lasnamäe linnaosas keskmiselt 115 546 euroga.

Uue korteri keskmine ruutmeetrihind oli Tallinnas IV kvartalis 3614 eurot, mis on aastases võrdluses kasvanud 18 protsenti. Maa-ameti selgitusel oli kasv tingitud sellest, et tavapärasest enam vormistati tehinguid kõrgema müügihinnaga korteritega, mis ka keskmist hinnataset oluliselt mõjutasid.

LHV eraisikute finantseerimise juhi Catlin Vatseli sõnul on siiski näha, et ka uute korterite hinnatõus on pidurdumas. „Neljandas kvartalis vähenes kinnisvaratehingute arv tervikuna märgatavalt ja kasvas vähem hinnatundlike klientide osakaal. Üldiselt on aga inimesed veidi ettevaatlikumad, sest euribori tõus on muutnud laenamise kallimaks, pikalt kestnud möll kinnisvaraturul viis hinnad kõrgeks ja ka üldine hinnatõus on pannud inimesi oma kulutusi üle vaatama. See kõik on toonud kaasa ka nõudluse vähenemise ning uue kinnisvara hinnatõusu raugemise. Näeme seda ka uusarenduste müügikampaaniates,“ selgitas Vatsel.

Loe täispikka artiklit -> siit


Blogi