+372 516 0799edit.nael@cityproperty.ee

Milliste omadustega peaks olema hea kinnisvaramaakler?


Plaanides kinnisvara ostmist, müümist või üürimist, on mõistlik kaasata kinnisvaramaakler, kes aitab edukalt tehinguni jõuda. Täpsematest põhjustest, miks tasub maakleri abi kasutada, kirjutasin ühes varasemas postituses . Koostöö on kasulik kõikidele osapooltele, kuid sealt edasi tekib kohe järgmine küsimus: kuidas maaklerit valida? Kui kinnisvaramaakleri teenuse pakkujaid on turul mitmeid, siis milliste omaduste järgi teha just see üks ja õige valik? Aitan Sul siinkohal olulist meeles pidada.


Kirg ja oma ala fänn

Ma olen alati olnud seda meelt, et kui midagi teha, siis täie kirega. Oma tööd peab fännama, muidu see briljantselt ei õnnestu. Ilmselt nõustud minuga, et sõltumata valdkonnast tunned selle kohe ära, kas inimesel silm särab, kui ta oma tööd teeb või mitte. Just see silmasära ja kirg oma valdkonna vastu on see X-faktor, mille järgi leiad endale koostööpartneriks parima maakleri. Sellise, kes tahab Sind päriselt aidata, mitte lihtsalt tehingut uisapäisa ära teha. Sellise maakleri, kes soovib, et tehingu mõlemad osapooled oleksid rahul ja õnnelikud. Miks? Tean seda hästi omast käest, sest oma ala tõelise fännina panevad õnnestunud tehingud ja edulood mul silma veelgi rohkem särama. See toidab jällegi järgmisi sihte ja õnnestumisi.

Operatiivne ja 24/7 ajagraafik

Maakleri abi kasutamise üks eesmärke on tulemuslik tehing. See paraku ei küsi kuupäeva või kellaaega. Tihtilugu tundub, et magusaimad pakkumised ja kinnisvara ostu või müügiga seotud otsused toimuvadki just väljaspool tavapärast tööaega. Mõtle: kui Sa soovid osta oma unelmate kodu või müüa kinnisvara, siis kas Sind huvitab, et on parasjagu laupäev või tööpäeva hilisõhtu? Ilmselt mitte 😊 See on nii inimlik ja mõistetav. Seda enam on oluline leida kinnisvaramaakler, kel on väga paindlik ajagraafik ja kes on valmis vastama Sinu küsimustele vajadusel ka varahommikul, hilisõhtul või nädalavahetusel. Mulle see väga sobib ja olen sellega arvestanud. Küll aga ei ole see kinnisvaramaaklerite seas tavapärane praktika. Seetõttu tasub maaklerit valides mõelda, kui operatiivselt kättesaadavat koostööpartnerit Sa soovid.

Töökas ja eesmärgipärane

Minu eesmärgiks on leida mõlemale osapoolele parim lahendus: nii ostjale kui ka müüjale. Tuginedes oma pikaajalisele kogemusele, tean täpselt, kuidas seda teha. Mul on välja kujunenud oma praktika, mis on aastate jooksul end korduvalt tõestanud. Tean, mis töötab ja kuidas jõuda mõistliku aja jooksul parima tulemuseni. Olen saanud toredat tagasisidet, kuidas minu klient tunneb justkui oleks ta minu ainuke klient. Sealjuures ta ei tea ega peagi teadma, et samal ajal tegelen paralleelselt veel võibolla kahekümne kliendiga. Lähtun põhimõttest, et see konkreetne klient võib olla mul täna kahekümnes, aga sellele kliendile olen mina esimene ja võibolla ainuke kontakt maakleriga. Seda olulisem on minu jaoks võimalus pakkuda tipptasemel koostööd, toredat suhtlust ja tulemuslikke lahendusi. 

Kinnisvaramaakler nagu orkester

Naljaga pooleks öeldes, siis maaklerina olen ma Sinu müügitugi, turundusspetsialist, fotograaf, sisekujundaja, kinnisvara esmane hindaja, dokumendihaldaja, jurist ja psühholoog ühes isikus 😊 Aastate pikkuse kogemusega on mul tekkinud lai koostöövõrgustik kõikides valdkondades, mis kinnisvaratehinguid puudutab. Iga tehing on omanäoline ning aitan müüja ja ostja huvid kokku viia. Pean sealjuures väga oluliseks empaatiavõimet. Mõistes põhjust, miks kinnisvara müüja müüb ja miks ostuhuviline soovib osta, on mul fookus alati kasul, mis klient saab ja tulemusel, mida ta vajab. Oskan anda kinnisvara turuväärtuse hinnangut, samuti olen kursis erinevate seaduste ja maksuteemadega. Sobiva ostja leidmisel selgitan ma välja tema finantsvõimekuse, et veenduda tema maksevõimes. Samuti oskan anda väärt nõu parimate laenupakkujate ja -tingimuste osas. Abistan ka kasutuslubade ja ehitusregistri teemadega. Pean oluliseks pakkuda oma kliendile terviklahendust. Teen nii ostjal kui müüjal elu mugavaks, nii et minuga koostööd tehes tulevad mitmekülgsed teadmised, pikaajalised kogemused ja lai suhtlusvõrgustik lisaboonusena kaasa.

Sinuga koos kuni võtmeteni

Kui Sa mõtled mistahes teenuse peale, mida kasutad, olgu selleks näiteks autoremont või hambaravi, siis ilmselt soovid alati oma ala professionaali ja pühendumist. Sama lugu on ka maakleri teenusega. Kuivõrd kinnisvaratehing võib elus olla üsna suur otsus, siis ei ole vaja kõike ise leiutada. Tasub kaasata kinnisvaramaakler, kes südamest tahab ja oskab mitmekülgselt aidata. Sa vajad koostööpartnerit, kelle peale saad loota, kes on positiivne ja toetav. Armastan öelda, et olen koos kliendiga kuni võtmeteni. Seega, minu kliendid tunnevad ennast hoituna. Usun siiralt, et iga kinnisvaratehingu edukas tulemus on õige maakleri kaugusel 🙂

Minu klientide toredat tagasisidet saad huvi korral täpsemalt lugeda siit .


Blogi