+372 516 0799edit.nael@cityproperty.ee

Kinnisvara turuväärtuse hindamine aitab müüa võimalikult kõrge hinnaga


Mõistagi on iga kinnisvara omaniku soov müüa oma vara võimalikult kõrge hinnaga. Seevastu iga ostja soov on osta kinnisvara võimalikult soodsalt. Kuidas siis leida kahe osapoole vahel parim lahendus, samas saades kinnisvara müügist võimalikult kõrget-õiglast hinda? Jagan Sulle mõned väärtuslikud ja hästi toimivad nipid kuidas toimub kinnisvara turuväärtuse hindamine.

Esmamulje on oluline

Just nagu ahvatleva roa nautimisel söövad inimesed kõigepealt nö silmadega, kehtib see ka kinnisvara puhul – esmamulje loeb! Edukas tehing eeldab seda, et müüdav kodu on ostjatele tutvumiseks hästi ettevalmistatud. Kodu on puhas ja värske, kõik ülearune on kappidesse pandud. Samuti hoolitse selle eest, et põrandad on pestud ja muud pinnad puhastatud. Kinnisvaraga tutvumisel peab ostjale jääma nö õhku ja ruumi, et tema kujutlusvõime hakkaks seda oma tuleviku koduna ette kujutama. Pane silma alt ära isiklikud asjad, fotod ja muud esemed, mis räägivad „Sinu lugu“. Las ostja loob Sinu kinnisvaraga tutvudes oma loo. Nii on ka edukas müügitehing palju tõenäolisem.

Võimalus segamatult tutvuda

Tundub väike asi, kuid see mängib kinnisvara müümise puhul tegelikult väga olulist rolli. Nagu mainisin, on müüja ja ostja vahele juba algselt konflikt nö sisse kirjutatud. Seepärast on nutikas kasutada maaklerit, kes on neutraalne partner mõlemale osapoolele. Ostja soovib rahulikult mõelda, tunnetada ruumi, selle paigutust ja oma pilguga vaadata, kas see kinnisvara on just see, mida ta soovib. Seepärast soovitan alati omanikel, kellega koostööd teen, usaldada kinnisvara näitamine minu hoolde ja ostuhuviliste tulemise ajaks ise kodust ära minna. Nii tunneb ostja ennast vabalt ning kinnisvara ostuotsus tuleb sundimatult ja lihtsalt. Lisaks aitan ostjal ka visualiseerida, kuidas ta saaks ostetava kinnisvara oma soovide ja vajaduste järgi kohandada. Jällegi, teen seda neutraalse, mitte omaniku pilguga, mis võib pakkuda ostjale värskeid vaatenurki ja uusi lahendusi.

Kinnisvara turuväärtuse hindamine võib tuua positiivse üllatuse

Aastate jooksul on mul kogunenud ohtralt kogemusi ja oskan anda esmase hinnangu kinnisvara võimaliku müügihinna kohta ehk teostada kinnisvara turuväärtuse hindamine. Näiteks, hiljuti tegin koostööd kinnisvara omanikuga, kes plaanis oma kodu müüa 200 000 euroga. Koduga tutvudes veendusin, et see hind on madalam kui sellise kinnisvara tegelik väärtus ja seda saaks tegelikult müüa 220 000 euroga. Vahesummaks 20 000 eurot, millest saab omanik märkimisväärse lisaraha kui ka jagub maakleritasu maksmiseks. Teen ostja jaoks elu lihtsaks ja mugavaks, kuna organiseerin ise ametliku kinnisvara hindaja ja käin koos temaga kohapeal objekti üle vaatamas. See on meeldivalt muretu nii müüjale kui ka ostjale. Lisaks soodustab selline mugavus ostja huvi just Sinu kinnisvara vastu. Tihtilugu tuleb hindamisakti korraldamisega ise tegeleda, mis on kinnisvaratehingu puhul ebamugav ega tea, kust otsast pihta hakata. Niisamuti võib omal käel hindamisakti organiseerimine tähendada seda, et akt tuleb madalamale väärtusele kui on kinnisvara tegelik hind. Minu kogemustest ja abist on siinkohal palju kasu mõlemale osapoolele.

Hoolitsen nii müüja kui ostja eest

Lisaks sellele, et aitan ostuhuvilist hindamisakti ja kinnisvara võimaluste tutvustamisega, oskan soovitada ka heade laenutingimustega panku. Meil on mitmetes pankades koostöölepingud, mis tagavad kodu ostjale näiteks 50% soodsama või lausa 0-eurose lepingtasu. Mõnikord võib see ostja jaoks tähendada tuhandeid eurosid kokkuhoidu, mis soodustab jällegi Sinu kinnisvara müümist. Vestluse käigus selgitan välja ostuhuvilise rahalised võimalused ja omafinantseeringu suuruse, millele tuginedes tean soovitada panku, kus tingimused on hetkel parimad. Kui ostja soetab oma päris esimest kodu, vajab ta veel eriti toetust ja väärt soovitusi, et oma unistus täide viia. Olen sealjuures suurima heameelega abiks. Lisaks hoian aktiivset suhtlust ja nö kätt pulsil, et ostuhuvilisest saaks päris ostja. Minu eesmärk on alati see, et mõlemad pooled, nii müüja kui ostja, on kinnisvaratehingu puhul rõõmsad. Vähemaga ma ei lepi 🙂

Professionaalne turundus ja lahenduste leidmine

Nii nagu Sina oled ilmselt mõnes valdkonnas eriti hea, on kinnisvara tehingud just see, mida mina tõeliselt hästi oskan. Koostan professionaalsed müügikuulutused. Nii leiab ostja tee just Sinu kinnisvarani lihtsamalt. Samuti teen ka kvaliteetsed fotod, sest nendel on eduka müügi juures suur roll. Lisaks on mul lai koostöövõrgustik ja lausa 9 erinevat kanalit, kus Sinu kinnisvara müügikuulutust levitada. See suurendab müügi tõenäosust märkimisväärselt. Annan jooksvalt tagasisidet, kuidas läheb ostuhuvilistega, kes neist soovivad kinnisvaraga tutvuma tulla ja mida arvasid nemad, kes juba käisid tutvumas. Kui Sinu kinnisvaral on puudu mõni oluline ametlik dokument, mis võib takistada edukat müüki (nt kasutusloa puudumine või on teostatud planeeringu muudatus, mida ei ole seadustatud), siis saan ka selles osas abiks olla. Minuga koostööd tehes saad tervikliku lahenduse algusest lõpuni. Õiglaselt teostatud kinnisvara turuväärtuse hindamine, maksimaalne müügihind ja kõigi osapoolte rahulolu on alati meeldivaks lisaboonuseks.

Loe veel minu poolt pakutavate teenuste kohta SIIT


Blogi