+372 516 0799edit.nael@cityproperty.ee

Miks kasutada kinnisvaramaakleri teenust?

Inimeste kogemused maakleriteenuse kasutamisega võivad olla väga erinevad. Mõnel sujub koostöö maakleriga suurepäraselt ja kiirelt. Teisele jällegi tundub, et maaklerist pole mingit kasu. Millal tasuks kinnisvaratehingutesse kaasata kinnisvaramaakler?

Populaarses Facebooki rahatarkuse grupis Kogumispäevik keskendutakse oktoobrikuus kinnisvara teemadele. Millal osta oma esimene kodu ja millal üürida? Kuidas kogu protsess võimalikult lihtsaks ja kiireks teha?

Soovin kinnisvara müüa ja mõtlen, kas peaksin kaasama ka kinnisvaramaakleri või mitte? Millised on maakleriteenuse kasutamise plussid ja miinused?

Üheks levinud küsimuseks grupi liikmete seas oli ka see, kas kinnisvaramaakler on kodu ostu ja müügi protsessi juures üldse vajalik või mitte? Uurisime Eesti Kinnisvaramaaklerite Kojalt, kuidas oma kinnisvara targalt müüa või üürile anda. Küsimustele vastas koja juhatuse liige Margit Sild. 
 

Maakleriteenus on ühelt poolt n-ö mugavusteenus, säästmaks müüja aega ja närvikulu, samas peaks maakleri kasutamine aitama inimestel efektiivsemalt ja kasulikumalt oma kinnisvara müüa või üürile anda.  Olukorrad, kinnisvaraobjektid ja inimesed on erinevad, seega võib mõne objekti müük olla kiire ja lihtsalt teostatav, teisega on seotud märksa rohkem probleeme ning ostja leidmine on aeganõudvam ja keerukam. Keerukama taustaga kinnisvaraobjekte tuleb ette rohkem kui arvatakse ja siinkohal saab kinnisvaramaakler olla pooltele abiks. Vahel on eduka müügitehingu määrajaks ka mõni pisiasi, millele müüja ise ei oska tähelepanu pöörata.
 

Tihtipeale arvatakse, et maakleritest pole mingit abi ja kinnisvara müümisega saab edukalt ka ise hakkama. Kas on mõni argument, mis räägiks sellele üsna levinud arvamusele vastu?

Tänane maakleriteenus ei ole kaugeltki mitte objektiinfo kinnisvaraportaali riputamine ja kliendi ootamine, mida sageli arvatakse. Heal maakleril peavad olema teadmised juuras, ehituses, turunduses ja müügis, ta peab olema hea psühholoog ning läbirääkija. Kinnisvaratehingutes tuleb ette palju erinevaid olukordi ja maakleri teadmiste- ning kogemustepagas tuleb siin kasuks.

Alati on inimesi, kes soovivad ise müüa ja saavad sellega suurepäraselt hakkama, aga on ka neid, kellel napib müügioskusi ja tahtmist ise asju ajada. Nii nagu mõni inimene laseb reisipaketi reisifirmal kokku panna, aga teine otsib ise välja soodsamad lennupiletid ja hotellid ning seikleb omal käel. Esimene küsimus müüjal endal võiks olla see, kas tal on aega korteri või maja müügiga tegeleda, sest aega kulub omajagu. Nii selleks, et korterit huvilistele näidata, reklaamida pakkumist erinevates kanalites ja vastata ka kõnedele.
 

Maaklerite kaasamine on siiski ka võrdlemisi kallis. Kas ilma nendeta ei oleks kinnisvara müük soodsam?

Ehkki maakleriteenuse hinda peetakse kalliks, on olukordi, kus müüja maaklerit kasutades hoopis võidab rahas (näiteks õnnestub objekt müüa parema hinnaga, kiiremini). Maaklerite Koda tegeleb järjepidevalt maaklerite koolitamise ja nende professionaalsuse tõstmisega.

Kui maakler on kinnisvaravaldkonnas tegutsenud vähemalt kaks aastat, on tal õigus pääseda kutseeksamile. Eksam on põhjalik ja selle sooritanud maakler saab kutsetunnistuse. Soovitame kindlasti kasutada kutsetunnistusega maaklereid.

Koja liikmed ja kutselised maaklerid alluvad aukohtule ehk siis kui kliendil on maakleri töö osas pretensioone, saab ta esitada kaebuse, mida aukohus lahendab. Koja kodulehe kaudu saab teha maakleri tausta kohta ka päringu.

Väljavõte artiklist kodus.ee

Vaata ka 5 põhjust, miks müüa kinnisvara kinnisvaramaakleri abiga


Blogi